0
0

معرفی زبان PHP

php چیست؟

قبل از معرفی زبان php باید به تعریف واژه اینترنت بپردازیم. اینترنت یکی از عجایب قرن حاضر است که نه تنها موسسات و شرکت های دنیا را به یکدیگر وصل کرده است، بلکه خانه های افراد دنیا را نیز به یکدیگر متصل نموده است. امروزه تقریبا در هر خانه ای یک کامپیوتر وجود دارد و به اینترنت متصل است و با تمام افراد دنیا در تماس است.

وب، یک مدل ارتباطی قدرتمند است که می تواند ارتباطات تصویری، صوتی و متنی یا  ارتباطات چندرسانه ای را برای افراد فراهم کند. همگان سعی می کنند با طراحی و برنامه نویسی وب سایت، خودشان، عملکردشان و خواسته هایشان را به جهانیان عرضه کنند. به همین دلیل، امروزه ابزارهای متنوعی برای طراحی و برنامه نویسی وب سایت ها تدارک دیده شده اند.

php چیست؟

زبان php یکی از ابزارهای ساده و قدرتمند برای برنامه نویسی وب سایت ها است. این زبان، یک زبان اسکریپتی سمت سرور است. از زیبایی های این زبان، سهولت یادگیری، آسانی به کارگیری و open source بودن آن است. از ویژگی های این زبان، سهولت ترکیب با HTML و زبان اسکریپتی جاوا اسکریپت است. php را با این دو زبان ترکیب کنید و از برنامه نویسی وب سایت لذت ببرید.

php به خوبی و به طور امن با سیستم پایگاه داده ی MySQL ترکیب می شود که یک پایگاه داده ی رابطه ای است.

در این مطلب سعی کردیم تا به طور مختصر به معرفی زبان php بپردازیم تا قبل از شروع یادگیری این زبان پیش زمینه ای از آن داشته باشید. در مطالب بعد با کلیات و پیش نیازهای این زبان آشنا خواهید شد. سپس وارد اولین کدنویسی واقعی php می شوید و با مثال های متعدد این زبان قدرتمند برایتان قابل هضم می شود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://afsoonweb.ir/?p=2716
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
afsoonweb

نظرات

1 نظر در مورد معرفی زبان PHP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *